świąteczny wystrój mieszkania

Świąteczny wystrój mieszkania

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla wielu osób. Są okresem spotkań z najbliższymi. Nie brakuje w nich prezentów i czasu wolnego od pracy. Mają być przyjemne, ciepłe i niezapomniane, ale też śnieżne i mroźne. Wczuć się w niepowtarzalny klimat, na pewno pomoże nam przystrojone mieszkanie. Żeby jednak było tak piękne, jak te na zdjęciach w katalogu, warto trzymać się podstawowych zasad urządzania i dekorowania wnętrz. Co zatem warto wiedzieć o dekorowaniu domu na Święta?

Zachowaj umiar

Często zdarza się, że tak bardzo podobają nam się świąteczne dekoracje w sklepie, że kupujemy niemalże wszystkie. Potem upychamy je w każdym kącie domu i koniec końców, zamiast ciekawie wystrojonego mieszkania, dostajemy chaos. Warto jest zatem zachować umiar i wybierać spójne ze sobą dodatki, w podobnym stylu i kolorze. Czasem lepiej wybrać jedną, ale rzucającą się w oczy ozdobę, niż zapychać każdy kątem, czymś mniejszym.

Na co możemy się zdecydować?

Najbardziej klasycznym sposobem świątecznego udekorowania domu, są barwy zielone oraz czerwone, nawiązujące do motywu choinki oraz Mikołaja. Wiele osób woli jednak pójść w stronę złota oraz srebra. Takie kolory bowiem, wydają się bardziej eleganckie.

Czego nie może zabraknąć wśród świątecznych bibelotów?

Pomiędzy naszymi dekoracjami, na pewno musimy umieścić kosz z mandarynkami i pierniczkami. Niezbędne są także świeczki, które podkreślą wyjątkowy charakter wnętrza. Poza tym, możemy zdecydować się na poszewki na poduszki w charakterystyczne skandynawskie wzory.

 

Ozdoby świąteczne ręcznie robione

Wyjątkową ozdobą naszego mieszkania, będzie ta robiona samodzielnie. Możemy przygotować ją wraz z dziećmi lub przyjaciółmi. W internecie znajdziemy wiele ciekawych wzorów do wykonania. Możemy chociażby pomalować bombki, wykonać stroiki czy też domek z piernika.

Polecamy wyjątkowe ozdoby świąteczne ręcznie robione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.