ozdoby wielkanocne

Wielkanoc – stylowe dodatki i dekoracje

Wielkanocny stół jest wizytówką gospodarzy podczas świątecznego śniadania. Ozdoby w świątecznym klimacie to detale, o które warto zadbać. Przedstawiamy kilka wielkanocnych inspiracji, które nadadzą wnętrzu stylu i wprowadzą miłą wiosenną atmosferę.

Grasz w zielone?

Kolory odgrywają bardzo ważną rolę przy dekoracji stołu. Żółty, biały i zielony wprowadzą pogodny wiosenny nastrój. Możesz położyć na stole kolorowe serwetki, talerze i wazony. Nie zapomnij o wielkanocnych symbolach — kolorowych pisankach, barankach, zajączkach i gałązkach bazi. Warto odpowiednio wcześnie zasiać rzeżuchę. W prosty sposób można samodzielnie wykonać ozdobne kieszonki na sztućce. Robi się je z papierowych lub materiałowych serwetek, które wystarczy w odpowiedni sposób złożyć.

Wnieś do domu świeżość

Nie zapomnij o świeżych kwiatach! Dbaj o nie w domu przez całą wiosnę. Pogoda bywa różna, a świeże tulipany, żonkile i goździki nadadzą mieszkaniu wiosenny nastrój. Dobrym rozwiązaniem są także wiosenne rośliny doniczkowe. Pięknie wyglądają i przyjemnie pachną hiacynty! Nowoczesnym rozwiązaniem są również storczyki. Umieść je w centralnym miejscu domu, na przykład na komodzie lub stoliku kawowym.

Zaskocz bliskich przed świętami

W tym roku złóż rodzinie i znajomym świąteczne życzenia w tradycyjny sposób! W dobie telefonów i internetu papierowa kartka wysłana pocztą może być bardzo miłym zaskoczeniem. Zamiast wybierać gotowe kartki, możesz stworzyć je ręcznie! Kartki wielkanocne ręcznie robione są prostsze do wykonania niż myślisz. Coraz więcej sklepów oferuje papiery ozdobne i artykuły kreatywne do domowej produkcji kartek.

Świetną zabawą będzie ozdabianie kartek wspólnie z dziećmi!

Ładnie przyozdobione mieszkanie stworzy przyjemną rodzinną atmosferę podczas świąt. Warto włożyć odrobinę wysiłku w zadbanie o takie detale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.