przytulny salon

Jak niewielkim kosztem odświeżyć salon na Nowy Rok

Chcąc odmienić nieco wygląd pokoju gościnnego, mając do dyspozycji niewielki fundusz, przeznaczony na ten cel, warto pamiętać, że jest to możliwe. Mały nakład finansowy nie przeszkodzi w wynajdywaniu kreatywnych pomysłów.

Przystępowanie do odświeżania salonu: porządki generalne

By upiększyć zamieszkiwaną przestrzeń swoich wnętrz czasem wystarczy jedynie skupić się na kilku detalach, a salon stanie się bardziej przestronny i, jednocześnie, przytulny, sprzyjając rodzinnym i przyjacielskim spotkaniom przy kawie.

Metamorfozę salonu warto rozpocząć od zmiany koloru ścian. Nie zawsze jest to konieczne rozwiązanie, jednak czasem może okazać się, że już samo przemalowanie ścian na jaśniejszy kolor wydobędzie przestronność danego pomieszczenia. Następnym etapem upiększania salonu jest, naturalnie, jego uporządkowanie. Warto niekiedy pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, które tylko blokują dostęp do wielu innych mebli i przedmiotów. Poza tym, po dokładnym uprzątnięciu pokoju gościnnego i pozostawieniu tylko najbardziej niezbędnych i funkcjonalnych rzeczy, łatwiej będzie wykorzystać je w zupełnie nowych aranżacjach.

Ozdabianie salonu przy pomocy niepowtarzalnych dekoracji

Kiedy przestrzeń jest już wypełniona meblami i wszelkiego rodzaju sprzętami, warto pomyśleć o oryginalnych dekoracjach. Na pomoc w tym temacie mogą przyjść liczne ozdoby, takie jak na przykład: poduszki robione na drutach, ramki na zdjęcia, unikatowe plakaty do zamówienia w sklepach internetowych, figurki i naczynia ceramiczne czy też niepowtarzalne zasłony. Wybór jest nieograniczony, a właściwie można by pokusić się o stwierdzenie, że jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia osoby dekorującej.

Warto poszukać przedmiotów, które oprócz tego, że efektywnie prezentują się w danym pomieszczeniu, są także funkcjonalne, jak: ozdobne pudełka czy też wiklinowe kosze, które przydadzą się do przechowywania rozmaitych bibelotów. Wiele dekoracji można też wykonać samodzielnie, wykorzystując do tego celu stare kartony, farby i kolorowe naklejki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.