Ciąża, co spakować do szpitala?

Co spakować do szpitala? Przygotowania do porodu.

Przygotowania do przyjścia dziecka na świat to jedno z największych wyzwań dla przyszłych rodziców. Ilość obowiązków i zadań może przytłaczać i wiązać się ze stresem, co nie jest wskazane, tym bardziej w ciąży. Warto więc skorzystać z praktycznych porad i przygotować się odpowiednio wcześniej, aby w pełni przeżywać piękne wspólne chwile z dzieckiem. Jak się przygotować do porodu? Co spakować do szpitala?

Obowiązkowe elementy wyprawki dla dziecka

W pierwszej kolejności spakuj praktyczne i wygodne ubranka dla niemowlaka, takie jak body, pajacyki i półśpiochy. Po kilka par z każdego rodzaju przyda się w pierwszych dniach dziecka. Dodatkowo bezuciskowe skarpetki, rękawiczki niedrapki i cienkie czapeczki. Oprócz ubranek należy spakować ręczniki, pieluszki tetrowe lub flanelowe, a także rożek lub kocyk, w który, wygodnie owiniesz maluszka.

Z artykułów higienicznych niezbędne będą pieluszki jednorazowe w najmniejszym rozmiarze, krem przeciw odparzeniom oraz chusteczki nawilżane. Dodatkowo można zabrać własny płyn do kąpieli maluszka, a także jałowe gaziki i sól fizjologiczną, które mogą się przydać podczas pielęgnacji dziecka.

Wyprawka dla mamy

Mama w swojej torbie musi posiadać komplet niezbędnych dokumentów, w tym dowód osobisty, kartę ciąży i inne, które mogą być istotne podczas porodu. Niezbędne będą koszule nocne – dwie lub trzy, szlafrok oraz klapki. Przyda się również biustonosz ułatwiający karmienie piersią oraz wkładki laktacyjne. Dobrze skompletowana kosmetyczka wyposażona w delikatne kosmetyki do mycia i pielęgnacji powinna uwzględnić również podpaski lub wkłady poporodowe. Wiele mam korzysta także z jednorazowych majtek, więc warto posiadać je w swojej wyprawce. Dodatkowe akcesoria, które mamy zabierają ze sobą do szpitala to laktator, butelki i smoczki. Nie jest to jednak najczęściej konieczne, ponieważ najczęściej akcesoria do dokarmiania oferuje szpital.

Kompletując wyprawkę dla siebie, zadbaj, aby niczego nie zabrakło, abyś mogła czuć się komfortowo i skupić na odpoczynku i opiece nad maleństwem.

 

One thought on “Co spakować do szpitala? Przygotowania do porodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.