salon w stylu vintage

Urządzamy salon w stylu vintage

Urządzając salon bardzo chętnie sięgamy po rozwiązania typowe dla określonego stylu. Stylizowane wnętrza są bardzo modne, stanowią alternatywę dla starych, nieodświeżanych wnętrz, ale także dla nowoczesnych wystrojów, które nie dostarczają domownikom tak ciekawego, domowego klimatu, jak inne propozycje. Jednym z ciekawszych kierunków wystroju własnego salonu może być styl vintage, który pozwoli nadać wnętrzu właściwego, unikalnego klimatu.

Czym cechuje się styl vintage?

Vintage to nic innego jak zestawienie nowoczesnych rozwiązań razem z meblami i przedmiotami z minionych epok. Salony vintage, sprawiają wrażenie nowoczesnych, gdyż pozbawione są dużej ilości bibelotów i akcesoriów dekoracyjnych, ale sięgają po tradycyjne, klasyczne elementy, najczęściej drewniane. Salon vintage może być pełen przeciwieństw, jednak właściwe skomponowanie poszczególnych elementów powinno dać właściwy efekt.

Gdzie szukać inspiracji?

Przede wszystkim warto zaznajomić się ze stylem oglądając przykładowe aranżacje, które znaleźć można w internecie czy branżowej prasie. W dalszym etapie będzie trzeba wybrać meble i elementy wyposażenia. Mogą to być odświeżone starocie, używane jeszcze przez nasze babcie i dziadków. Tego typu artykuły można nabyć na targach staroci, w salonach z antykami, lub też sklepach oferujących stylizowane, postarzane meble klasyczne, które można wykorzystać urządzając salon.

Sklep vintage powinien też dostarczyć nowych, ciekawych inspiracji, gdyż oferta takich sklepów na pewno oprócz mebli zawiera także ciekawe dodatki, które można wykorzystać realizując swoją wizję. W salonie vintage często stosuje się odkryte cegły na ścianach bądź beton, meble z frezowanymi frontami z ubiegłego wieku, stylowe komody, kredensy.

Oczywiście wyposażenie to zestawiamy z nowoczesnymi sofami, narożnikami, fotelami, stolikami kawowymi, telewizorami, oprawami oświetleniowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.