Fryzura a kształt twarzy

Fryzura a kształt twarzy – jak dobrać najlepszą stylizację włosów?

Wybierając rodzaj fryzury zwykle nie kierujemy się jedynie naszymi preferencjami, gustami czy chęcią spróbowania czegoś nowego. Warto wziąć pod uwagę także to, jak konkretny układ włosów pasuje do naszej twarzy, czy nawet sylwetki. Dlaczego dobieranie uczesania nie tylko pod kątem naszych preferencji jest czymś istotnym? Jakie fryzury sprawdzą się dla osób o różnych rysach twarzy? Kiedy warto przyjrzeć się fryzurze french crop?

1. Fryzura a kształt i proporcje twarzy – czy istnieje między nimi zależność?

2. Długie i krótkie włosy – najpopularniejsze fryzury dla określonych rysów twarzy

3. French crop – czym jest?

Fryzura a kształt i proporcje twarzy – czy istnieje między nimi zależność?

Podobnie jak nasza twarz, gęste włosy również są jednym z pierwszych elementów, które przykuwają uwagę ludzkiego oka, gdy poznajemy nową osobę. Z drugiej strony nasz wizerunek to także swego rodzaju wizytówka, szczególnie w przypadku, gdy należyta prezencja jest wpisana w zawód, który wykonujemy. Wybierając się do fryzjera warto więc zwrócić uwagę nie tylko na to, jakie fryzury nam się podobają, ale także na to, czy pasują one do naszego kształtu twarzy oraz ogólnego zarysu sylwetki. Podobnie jak w przypadku ubrań, wybór odpowiadającego nam uczesania może znacząco poprawić pierwsze wrażenie, jakie zrobimy na nowo poznanych osobach, a także doda nam więcej pewności siebie i pozwoli poczuć się dobrze we własnej skórze.

Długie i krótkie włosy – najpopularniejsze fryzury dla określonych rysów twarzy

Jeżeli zastanawiamy się, jakie fryzury sprawdzą się dla krótkich kręconych włosów, a jakie będą lepiej wyglądały u osoby posiadającej dłuższe włosy, powinniśmy przede wszystkim ocenić, jak kształtują się nasze rysy twarzy. Wyróżnić możemy następujące warianty:

  • twarz owalna: zazwyczaj będzie nam zależeć na wizualnym wyszczupleniu naszych rysów. Warto w takiej sytuacji zdecydować się na fryzury posiadające matowe wykończenie, długie lub półdługie, sięgające minimalnie do linii żuchwy. Liczy się to, aby duża objętość włosów pozwalała naturalnie wysmuklić naszą twarz;
  • twarz trójkątna lub w kształcie serca: osoby posiadające bardziej zarysowaną brodę i wąski owal twarzy mają bardzo wiele możliwości, zarówno w przypadku długich, jak i krótkich włosów. Świetnie sprawdzi się tutaj między innymi fryzura typu bob lub w stylu mieszany french crop. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://alefryzury.pl/fryzura-bob-cieniowany/;
  • twarz kwadratowa, o szerokiej szczęce: najważniejszym zadaniem włosów w przypadku tego typu twarzy jest złagodzenie linii szczęki i dodanie nam odrobiny delikatności;
  • twarz okrągła: podobnie, jak w przypadku owalu, powinniśmy skupić się przede wszystkim na wyszczupleniu rysów twarzy;
  • twarz pociągła: najlepszym wyborem, jakiego możemy dokonać, są półdługie loki, fale, fryzura crop z grzywką i inne warianty, które dodadzą włosom objętości szczególnie po bokach twarzy.

French crop – czym jest?

French crop to męska fryzura, w przypadku której włosy z przodu oraz na czubku głowy strzyżemy na krótko, a po bokach głowy i z tyłu wykonujemy cieniowanie. Jest to świetny wybór dla panów o mocnych, jak i delikatnych rysach twarzy, a także dla pań, które nie boją się odkrywać niecodziennych trendów w stylizacji. French crop pozwala osiągnąć wyjątkową teksturę włosów, która bardzo rzuca się w oczy i często dodaje nam dużo atrakcyjności. Sprawdzi się zarówno u osób posiadających cienkie włosy, jak i tych o bardziej bujnej czuprynie. Alternatywną wersją jest fryzura french crop z grzywką, która obecnie cieszy się bardzo dużą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.