zabiegi na twarz

Przygotowania do ślubu – zabiegi na twarz

Żeby makijaż w tym szczególnym dniu mógł prezentować się oszałamiająco, cera musi być zdrowa i w dobrej kondycji. Oto propozycje zabiegów na twarz, które warto wykonać na kilka tygodni przed ślubem.

Zabiegi na twarz z użyciem kwasów

Kwasy świetnie działają na przetłuszczającą się cerę z problemami trądzikowymi. Złuszczają mocno naskórek, pobudzając skórę do regeneracji. Kwas salicylowy usuwa niedoskonałości, a migdałowy rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe i nadaje skórze gładki, piękny wygląd. Należy jednak pamiętać o bezwzględnym stosowaniu na czas terapii kwasami silnej ochrony przeciwsłonecznej. Warto też odstawić je na miesiąc przed ślubem – przy stosowaniu kwasów skóra łuszczy się, trzeba dać jej czas na dojście do siebie.

Oxybrazja dla zmęczonej cery

Oxybrazja polega na zastosowaniu tlenu dla odnowienia, zregenerowania skóry i usunięcia widocznych skutków zapracowania, stresu, palenia papierosów, picia alkoholu czy nadmiernych ilości kawy. Takie zabiegi na twarz są szczególnie godne polecenia kobietom, których problemem jest zmęczona, szara cera pozbawiona witalności.

Seria zabiegów mikrodermabrazj

Mikrodermabrazja to zabiegi na twarz, które zwykle wykonuje się w seriach. Intensywne złuszczanie starego naskórka sprawia, że skóra prezentuje się olśniewająco. Warto jednak zacząć stosowanie tych zabiegów na długo przed ślubem – nawet do kilku miesięcy. Mikrodermabrazja jest dość inwazyjna i skóra, podobnie jak po kwasach, musi po niej wrócić do równowagi.

Toksyna botulinowa

Zastrzyki z tej substancji warto wykonać na dwa, trzy tygodnie przed ślubem. Jej działanie osłabia i łagodzi mimikę, jest więc szczególnie korzystne dla kobiet, które mają problem z widocznymi zmarszczkami mimicznymi. Takie zabiegi na twarz dają efekty utrzymujące się od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.