srebrna biżuteria

W jaki sposób przechowywać i czyścić srebrną biżuterię?

Biżuteria zwykle ma dla nas znaczenie nie tylko materialne, ale także sentymentalne. W jaki sposób dbać o nią, by służyła nam przez długie lata i nieustannie cieszyła oko? Podstawą jest odpowiednie przechowywanie biżuterii, a także jej delikatne czyszczenie.

PRZECHOWYWANIE

Podczas przechowywania srebrnej biżuterii należy pamiętać o następujących kwestiach:

– unikanie kontaktu z inną biżuterią (każdą sztukę przechowujemy osobno),
– przechowujemy z daleka od światła, substancji chemicznych oraz wilgoci,
– opakowania, w których przechowujemy srebrną biżuterię muszą być wykonane z drewna, bądź kartonu (kartonowe pudełeczka jubilerskie), mogą to być także jubilerskie woreczki materiałowe.
CZYSZCZENIE SREBRA

W jaki sposób natomiast czyścić srebrną biżuterię, by zachować jej urodę, a jednocześnie jej nie zniszczyć?

* Srebrna biżuteria bez kamieni
Biżuterię taką czyścimy wodą z niewielką ilością płynu do mycia naczyń lub mydła w płynie. Po wyczyszczenia suszymy, a następnie polerujemy specjalnymi szmatkami przeznaczonymi do tego celu. Taka codzienna pielęgnacja pozwoli zachować „świeżość” biżuterii. Kiedy jednak mamy do czynienia z większymi zabrudzeniami, warto poddać taką biżuterię kąpieli w specjalnie to tego przeznaczonym płynie do czyszczenia srebra.

* Srebrna biżuteria z kamieniami
W tym przypadku czyszczenie jest poważniejszą sprawą. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie płynu do czyszczenia srebra, sprawdźmy wcześniej właściwości takiego preparatu. Najczęściej nie nadaje się on do czyszczenia biżuterii z kamieniami organicznymi, jak korale i perły, turkusy czy bursztyny. Dlatego zdecydowanie najlepszym pomysłem w tym przypadku będzie oddanie takiej biżuterii do czyszczenia specjaliście. Nie próbujmy czyścić jej na własną rękę, ponieważ najpewniej nieodwracalnie ją uszkodzimy, co byłoby ogromną stratą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.