moda na lato

Prognozy na letnią modę 2016

Ciepło równomiernie rozlewa się po Polsce. To znak, że zbliża się ulubiona pora wszystkich projektantów, a także czas, kiedy nareszcie można przymknąć oko na samą funkcjonalność ubrań, które zimą powinny chociaż grzać, a jesienią chronić przed deszczem. To czas, kiedy można skupić się na funkcjach czysto estetycznych. Najwdzięczniejsza dla świata mody ze wszystkich pór. Lato.

Czego możemy się spodziewać po tym sezonie? Mówi się, że obecnie jest moda na wszystko. Czy to prawda? To się dopiero okaże, ale jedno jest pewne: od czerwca do września panuje nieprzerwany sezon na sukienki na lato! Bazą każdej stylizacji musi być zwiewna, krótsza lub dłuższa, rzadziej asymetryczna sukienka w żywych, pastelowych kolorach. Hit nad hitami.

Co będzie modne w tym sezonie? Jasne, kobiece barwy nadal wiodą prym nie tylko na paryskich wybiegach. Eteryczne dziewczęce kroje z Bershki utrzymują swoją pozycję z lat poprzednich, podobnie jak stylizacje przygotowane przez marki Zara czy Stradivarius.

Równie pożądane, co pastelowe marzenia, będą odcienie klasyki. Czerń i biel zdominuje rozpalone ulice, nadając kreacjom uniwersalnego charakteru. Można je ze sobą łączyć, choć zdecydowanie bardziej efektownie wypadają stylizacje monobarwne. Kompletna biel przywodzi na myśl niezwykle ulotne i żeńskie pierwiastki, z kolei sama czerń jest symbolem nieprzeciętnej dominacji i władzy. Kim chcesz być tego lata?

Ostatnią z prognoz na letni sezon 2016 są wzory. Do łask ma powrócić rozmaita geometria i matematyka. Zarówno na co dzień, jak i na wieczorne wyjścia, sprawdzą się kraty, linie i pasy. Moda na nie raz po raz wraca i odchodzi, jednak tym razem ma powrócić ze zdwojoną siłą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.