biżuteria ślubna

Typ urody a biżuteria ślubna

Biżuteria współgrająca z typem urody i ubiorem stanowi niezwykle istotny element stroju panny młodej. Pomaga podkreślić atuty, a także skorygować drobne niedoskonałości. Chodzi nie tylko o jej kolor i kształt, ale także o sposób wkomponowania jej w całość wizerunku w tym wyjątkowym dniu. Warto odpowiednio wcześniej zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami, żeby wybrana biżuteria ślubna była strzałem w dziesiątkę.

Srebro dla lata, złoto dla jesieni

Podstawowa typologia urody oparta na porównaniach do pór roku sprawdza się przy wielu wyborach i wątpliwościach. Warto ustalić swój typ kolorystyczny choćby po to, żeby dobrać odcień biżuterii. Dla lata i zimy najlepsze będzie srebro, z kolei jesień i wiosna wyglądają lepiej w złocie. Dobranie biżuterii do koloru skóry pomoże podkreślić jej piękno i wspaniale zgra się z resztą stylizacji.

Kształt twarzy

Można zdziałać cuda, korygując optycznie kształt twarzy za pomocą włosów i biżuterii. Okrągła twarz będzie się wydawała bardziej owalna za sprawą wiszących, długich i wąskich kolczyków. Z kolei kwadratową twarz złagodzą opływowe kształty biżuterii – koła, owale, kule.

Rodzaj dekoltu a naszyjnik

Jeśli suknia ma zabudowany dekolt, lepiej nie decydować się na żaden naszyjnik. Niepotrzebnie zaburzy jej proporcje i będzie wydawał się całkowicie przypadkowym, nieprzemyślanym dodatkiem. Z kolei dekolt o kształcie V komponuje się najlepiej z takim samym naszyjnikiem. Głębokie wycięcia, na przykład gorsety, pozwalają na szeroki wybór biżuterii ślubnej. Sprawdzi się tutaj na przykład piękna, duża kolia – trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by nie skracała szyi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.