biżuteria a typ urody

Biżuteria a typ urody

Odpowiednio dobrana biżuteria powinna podkreślać nie tylko styl czy temperament, ale przede wszystkim urodę każdej kobiety. W świecie urody wyróżnia się cztery typy urody, a mianowicie wiosnę, lato, jesień oraz zimę. W jaki sposób dobrać zatem biżuterię do każdego z tych typów?

Biżuteria dla pani wiosny

Cechami charakteryzującymi ten typ urody są przede wszystkim oczy koloru niebieskiego, zielonego oraz brązowego, a także jasne włosy o odcieniu słomkowym lub miodowym. Natomiast jeśli chodzi o cerę, to jest ona zwykle jasna, w złotawym odcieniu. Pani wiosna powinna wybierać przede wszystkim delikatną, pozłacaną biżuterię, a także biżuterię z perłami o ciepłej tonacji lub z dodatkiem kamieni szlachetnych.

Biżuteria dla pani lata

Porcelanowa, jasnobeżowa cera o oliwkowym odcieniu z piegami w szarym kolorze, oczy koloru niebieskiego, zielonego, szarego lub brązowego, a także włosy w odcieniu popielatego blondu lub ciemnego brązu to typowe cechy lata. Najlepsza dla Pani lata będzie biżuteria srebrna, białe złoto, perły, platyna a także biżuteria z elementami kwiatowymi.

Biżuteria dla pani jesieni

Brązowe oczy oraz włosy, a także cera barwy kości słoniowej lub o brzoskwiniowym zabarwieniu to z kolei cechy identyfikujące jesień. Pani jesień powinna stawiać na ekstrawagancką, pozłacaną, złotą i miedzianą biżuterię z dodatkiem takich kamieni jak bursztyn, rubin czy koral. Jesień wygląda gustownie zarówno w biżuterii typu hand made wykonanej z drewna i kamieni, jak i minerałów w złotych i czerwonych odcieniach.

Biżuteria dla pani zimy

Kobieta zima ma włosy koloru brązowego lub kruczoczarnego, jasną i bladą cerę, a także oczy barwy niebieskiej lub ciemnozielonej w związku z czym będzie wyglądać dobrze zarówno w prostej i nieskomplikowanej biżuterii, jak i dużej ostentacyjnej. Temu typowi urody odradza się noszenia złotej biżuterii, a poleca przede wszystkim brylanty, diamenty, srebro, rubiny czy też czarny onyks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.