Od wielu lat wzrasta popularność produktów wykonywanych z filcu. Torebki, kapelusze, naszyjniki, broszki i wiele innych dodatków to dziś stały element damskiej garderoby. Filc jest także wykorzystywany do produkcji dekoracji domowych – podkładek, zawieszek, kwiatów i wszelkiego rodzaju ozdób. Wyroby z filcu cieszą oko i dodają uroku, a odpowiednie przechowywanie i czyszczenie filcu gwarantuje, iż można ich używać przez wiele lat.
Odpowiednie dbanie o wyroby z filcu sprawia, iż będą służyć przez długi okres czasu. Produkty filcowe nie lubią pocierania i częstego dotykania, gdyż wtedy mogą ulec zmechaceniu. Dlatego torebkę z filcu lepiej nosić w ręku niż na ramieniu, a ozdób typu naszyjnik bądź bransoletka nie przykrywać ubraniami i innymi ozdobami. Wyroby z filcu często ulegają odkształcaniu, dlatego chowając filcową torebkę do szafy warto włożyć do niej jakiś przedmiot, aby nie uległa zgnieceniu.
Czyszczenie filcu nie jest trudne, zwłaszcza jeżeli pamięta się o pewnych zasadach. Wyroby filcowe, które uległy zmechaceniu można delikatnie oczyścić przy użyciu nożyczek, golarki do ubrań bądź maszynki do golenia. Przy tej czynności trzeba uważać, aby nie naruszyć struktury materiału i odcinać jedynie wystające nitki bądź paproszki. Jeżeli produkt z filcu ulegnie zabrudzeniu, to należy go wyprać, przestrzegając pewnych zasad.
Wyroby filcowe należy prać w letniej wodzie, przy użyciu delikatnych płynów do prania wełny bądź szamponu do włosów. Podczas tej czynności produktów tych nie należy trzeć, wykręcać ani wyciskać. Po kilkukrotnym wypłukaniu w letniej wodzie należy je rozłożyć na ręczniku, z zachowaniem pierwotnego kształtu. Pod żadnym pozorem produktów z filcu nie należy prać w pralce, suszyć na kaloryferze i prasować gorącym żelazkiem. Tylko takie czyszczenie filcu sprawi, że nawet po praniu zachowa on swój kolor i kształt.