Krem do twarzy na zimę

Krem do twarzy na zimę – jaki wybrać?

Martwimy się o naszą skórę w sezonie letnim, zabezpieczając ją filtrami i nawilżając, ale często zapominamy, że zimą wymaga ona tak samo starannej pielęgnacji, bo to właśnie zimą nasza skóra cierpi najbardziej i jest narażona na uszkodzenia.

Piękno, ale przede wszystkim zdrowie naszej skóry twarzy jest najważniejsze. To podstawowe cele, jakimi powinniśmy się kierować podczas codziennej pielęgnacji twarzy. Pamiętajmy, że potrzeby skóry są inne w zależności od pory roku, ale również w zależności od pory dnia. Rano powinniśmy chronić i nawilżać skórę, a wieczorem zadbać o jej nocną regenerację. Jaki krem do twarzy na zimę wybrać? Poznaj wskazówki, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru i zadbać o piękną i zdrową cerę.

Pielęgnacja skóry zimą

Swędzenie, zaczerwienienie, suchość, wyczuwalne napięcie… to standardowe objawy, jakie może wykazywać nasza skóra w okresie zimowym. Pojawiają się z powodu utraty odpowiedniego poziomu nawilżenia. Oprócz niskich temperatur zimą naszą skórę twarzy niszczą również wiatr, ogrzewane pomieszczenia, słońce oraz niektóre kosmetyki do makijażu. Aby móc cieszyć się zadbaną i dobrze wyglądającą cerą należy regularnie stosować odpowiednio dobranych do naszego typu cery kremów o właściwościach dostosowanych do pory roku.

Jaki krem na zimę wybrać?

Kremy dobre na miesiące letnie różnią się od tych, których powinniśmy używać jesienią i zimą. Zaczynając od konsystencji kremów, która w przypadku kremu na zimę powinna być gęsta i pozostawiać na skórze warstwę ochronną, kiedy latem krem powinien być lekki i szybko się wchłaniać. Składniki zawarte w kremach na lato i na zimę również się różnią. Filtry przeciwsłoneczne powinny być stosowane przez cały rok. To bardzo ważne, ponieważ zimą promienie UV nawet bardziej szkodliwe niż latem. Oprócz filtra w kremach na zimę powinny znaleźć się składniki odżywiające i nawilżające, jak oleje naturalne, witaminy oraz substancje łagodzące i natłuszczające.

Dbaj o swoją skórę przez cały rok, używając odpowiednich dla siebie i pory roku kosmetyków, aby móc cieszyć się zdrową, zadbaną cerą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.