Co można zrobić z palet w ogrodzie

Co można zrobić z palet dla dzieci?

Palety wykorzystywane są obecnie do wielu celów, kierując się myślą ekologiczną, ale również praktyczną, ponieważ to naprawdę dobry materiał na zrealizowanie wielu niebanalnych i efektownych pomysłów bez konieczności dużego wkładu finansowego. Wystarczy odrobina wyobraźni i chęci, a możesz wyczarować z palet niesamowite atrakcje dla dzieci. Poznaj kilka naszych inspiracji.

Co można zrobić z palet w domu ?

Palety świetnie nadają się do zrobienia wygodnego i trwałego łóżka dla dziecka. Pozostawiając je w naturalnej kolorystyce, będą ciekawym akcentem i podkreślą pomysłowość, a malując na biało lub inny, dowolny kolor zyskasz łóżko, które niczym nie będzie różniło się od tych dostępnych w sklepach. Do tego wygodny materac, lampeczki podświetlające łóżko od dołu i możesz cieszyć się z zachwycającego efektu.

Połączone ze sobą palety mogą stworzyć funkcjonalny regał na zabawki. Łącz je w najróżniejsze formy i kształty, pomaluj na ulubione kolory i dopasuj do pokoju swojego dziecka. Z czasem możesz dokładać kolejne półki i dostosowywać mebel do potrzeb rosnącego malca.

Co można zrobić z palet w ogrodzie ?

Kto z nas nie marzył o domku w ogrodzie? Z palet można wyczarować prawdziwy pałac i spełnić dziecięce marzenia. Od fundamentów, aż po dach, wykorzystując palety, zbuduj wspólnie z dzieckiem domek, tipi lub kryjówkę. Dla bardziej doświadczonych majsterkowiczów można pokusić się o domek na drzewie.

Ulubione miejsce na wielogodzinne i bezpieczne zabawy dla dziecka to piaskownica. Jeżeli Twoje dziecko uwielbia zabawy w piasku, a Tobie zależy na estetycznym i uporządkowanym ogrodzie – piaskownice z palet to doskonała propozycja. Dzięki odpowiedniemu projektowi możesz zbudować piaskownice z ławeczkami lub z daszkiem o dowolnej wielkości i kształcie.

Huśtawka jest trochę bardziej skomplikowaną konstrukcją, ale dla zręcznej „złotej rączki” to ciekawe wyzwanie. Tradycyjna huśtawka ogrodowa w kształcie ławki na łańcuchach lub linach to świetny pomysł na wykorzystanie palet, z którego ucieszą się nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.