pasek do spodni

Jak wybrać wysokiej jakości pasek do spodni

Spodnie to zdecydowanie najważniejsza część męskiej garderoby, a każdy mężczyzna powinien posiadać ich w szafie co najmniej kilka par. Niezależnie od ich stylu, wszystkie zazwyczaj łączy jeden element, jakim niewątpliwie są szlufki umożliwiające noszenie odpowiedniego paska.

Garnitur nie może obejść się bez paska

Ta część męskiego stroju najczęściej pełni funkcję typowo praktyczną, podtrzymując po prostu spodnie przed opadaniem. Jednak dobierając pasek, trzeba starannie dopasować go do pozostałych elementów danej stylizacji. Dotyczy to zwłaszcza oficjalnego stroju, garnituru, w przypadku którego musi komponować się z odcieniem spodni i marynarki. Taki formalny styl wymaga, aby był wykonany z wysokiej jakości naturalnej skóry i absolutnie niedopuszczalne są jakiekolwiek jej imitacje.

Najlepsze paski są produkowane z kruponu, najdroższej i najmocniejszej części skóry bydlęcej, leżącej po obu stronach kręgosłupa zwierzęcia i wyjątkowo odpornej na rozciąganie. Warto trzymać się także żelaznej i sprawdzonej zasady, mówiącej, że dobry pasek do spodni od garnituru powinien być takiego samego koloru jak buty i posiadać dyskretną, nierzucającą się w oczy klamrę z odpornego na korozję metalu. Ta z kolei musi mieć taki sam kolor jak bransoleta lub koperta eleganckiego, wizytowego zegarka.

Pasek do spodni w stylizacjach nieformalnych

Dużo większa swoboda w doborze tego elementu garderoby panuje w luźnych, mniej formalnych stylizacjach. W tym przypadku pasek do spodni nie musi już być tak oficjalny, a do ulubionych codziennych dżinsów można spokojnie założyć model sportowy, w postaci zawsze modnej plecionki. Jest to obecnie wręcz obowiązujący trend, ale równie dobrze sprawdzają się szerokie, skórzane pasy w stylu wojskowym z dużą, również metalową klamrą.

W kwestii kolorystyki można sobie pozwolić na znacznie większą oryginalność, ale warto zadbać o jakość materiałów i dopasowanie długości paska do sylwetki. Łatwo jest ją samodzielnie obliczyć i zawsze powinna wynosić 10-15 cm więcej niż obwód pasa. Po zapięciu końcówka nie może zwisać, tylko musi być włożona w szlufki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.