Kreacje świąteczne na Boże Narodzenie – jak się ubrać?

kreacja

Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, by znaleźć się wraz z rodziną i przyjaciółmi przy wigilijnym stole. Prócz zaplanowania świątecznych potraw i prezentów, warto także pomyśleć o tym, jak ubrać się na ten szczególny wieczór. Oto najlepsze kreacje bożonarodzeniowe, które warto rozważyć.

Mała czarna zawsze w modzie

Dobrym pomysłem na strój wigilijny zawsze może być tak zwana mała czarna czyli klasyczna, koktajlowa sukienka. Ich fasonów znajdziemy w sklepach naprawdę sporo, a i każda kobieta z pewnością ma choć jedną taką w swojej szafie. Pamiętajmy jednak, że święta to wesoła okazja, dlatego warto naszą małą czarną nieco przełamać kolorowymi dodatkami. Pięknie w tym celu sprawdzą się na przykład czerwone szpilki oraz wyróżniającą się biżuteria.

Klasyczna elegancja

Panie, które trzęsą się z zimna na myśl o założeniu zimą krótkiej sukienki, nie muszą obawiać się świątecznej katastrofy. Spodnie również mogą stanowić ciekawą i modną kreację na Boże Narodzenie. Wybierajmy jednak fasony możliwie jak najbardziej eleganckie i odświętne. Sprawdzą się tu szczególnie czarne spodnie z kantem oraz elegancka bluzka, na przykład z fantazyjnym żabotem. W ostatnich latach królują zwłaszcza spodnie z wysokim stanem. Wyglądają one wspaniale szczególnie na szczupłej sylwetce, w połączeniu z butami na wysokim obcasie. Taki strój będzie odpowiedni nie tylko w przypadku rodzinnej kolacji wigilijnej, ale również świątecznej imprezy w pracy.

Świąteczny blask

Święta to uroczysty czas, dlatego nie bójmy się wtedy nieco zabłyszczeć. Jest to jedna z niewielu okazji w ciągu roku, gdy sukienka z cekinami lub brokatem naprawdę dobrze się sprawdzi. Mieniące się elementy wyglądać będą pięknie w zestawieniu z blaskiem choinkowych lampek. Kolory są tu właściwie dowolne, choć szczególnie modne w tym czasie są wszelkie odcienie czerwieni, koloru, który wyjątkowo kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia. Wybierając błyszczące kreacje świąteczne warto jednak pamiętać o doborze nieco delikatniej biżuterii, by nie przesadzić z efektem.

Dodaj komentarz